Telefon: 506-357-664
Waluta:
PLN
Promocja

Preparat owadobójczy MUSZKA PLUS to alkoholowy roztwór substancji biologicznie czynnych: Permetryny i Piryproksyfenu. Jest to ulepszona wersja preparatu owadobójczego MUSZKA. Zwalcza wszelkie owady biegające takie jak: prusaki, karaluchy, mrówki, pająki, rybiki cukrowe, pchły, wszy, kleszcze a także ich larwy oraz jaja w pomieszczeniach mieszkalnych oraz przeznaczonych dla zwierząt.
Należy opryskiwać bezpośrednio miejsca gromadzenia się owadów oraz ich kryjówki (szpary, szczeliny, posłania, legowiska zwierząt). Aby uzyskać zadowalający efekt bójczy należy powierzchnię 1 m2 spryskiwać od 6 do 8 sekund.
Zawarta w preparacie substancja czynna – Permetryna – należy do związków z grupy syntetycznych pyretroidów (pochodna kwasu chryzantemowego). Jest to insektycyd silnie trujący dla dorosłych owadów za to mało szkodliwy dla ludzi i innych ssaków, dlatego też może być stosowana w pomieszczeniach zamkniętych.
Pyretroidy należą do grupy insektycydów neurotoksycznych co oznacza, że w momencie dostania się do organizmu owada drogą kontaktu lub pokarmową, paraliżują układ nerwowy insekta powodując jego otępienie a w konsekwencji śmierć. Pyretroidy wykazują wysoką aktywność insektobójczą w niższych temperaturach. Związki z tej grupy charakteryzują się dość dobrą lotnością.
Druga z substancji czynnych – Piryproksyfen – to związek z grupy pochodnych pirydyny. Substancja ta jest analogiem hormonu juwenilnego owadów (IGR). Jej sposób działania w organizmie insekta polega na tym, iż powoduje ona niejako „przeciążenie systemu hormonalnego” owada, które w konsekwencji doprowadza do zahamowania produkcji
i rozwoju jaj oraz larw, zahamowania procesu przeobrażania i ogólnego wzrostu. Piryproksyfen zaburza cykl rozwojowy owada (pchły, kleszcza) i tym samym zapobiega ich dalszemu rozmnażaniu w otoczeniu żywiciela (psa, kota, człowieka).

Aerozolowy preparat owadobójczy MUSZKA PLUS - zwalcza wszelkie owady biegające, ich jaja oraz larwy


Zawiera: 0,50% (0,50g/100g) Permetryny (CAS 52645-53-1; (1RS)-cis,trans-3-(2,2-dichlorowinylo)-2,2-dimetylocyklopropanokarboksylan 3-fenoksybenzyl); 0,05% (0,05g/100g) Piryproksyfenu (CAS 95737-68-1; 2-[1-metylo-2-(4-fenoksyfenoksy)-etoksy]-pirydyna)

Zastosowanie: Dezynsekcja pomieszczeń mieszkalnych zasiedlonych przez „zapchlone” psy i koty. Niszczenie wszelkich owadów biegających (prusaki, karaluchy, mrówki, pająki, rybiki cukrowe, pchły, wszy, kleszcze).


Zawartość: 250 ml

Przeglądasz ofertę archiwalną

Opis towaru

Cechy towaru

Opinie